Heroheader

Charita

V ČR je spousta koček i psů, kteří žijí v útulku.

Útulky se o čtyřnohé mazlíčky starají a snaží se jim najít domov, což však někdy může trvat. Víme, že nakrmit spoustu koček i psů není jednoduché, a tak bychom rádi podpořili vybrané útulky, chovné stanice a další. Dlouhodobě spolupracujeme s útulkem pro psy a kočky v Chrudimi a také se Záchrannou stanicí Pasíčka.

Vánoční dárek

Ke konci roku jsme nadělili větší Vánoční dárek Záchranné stanici Pasíčka a také Chrudimskému útulku. Rozdělili jsme totiž dvě palety sterilizovaných lososových salámů, které jsme následně odeslali. Věříme, že tato zásilka alespoň trošku zpříjemnila Vánoční období.

Útulek pro psy a kočky Chrudim

Začátkem prosince jsme předčasně nadělovali dárky, a to v útulku, který leží nedaleko naší firmy. Tentokrát jsme podpořili Útulek pro psy a kočky Chrudim, kde se snaží vytvářet dočasné útočiště pro opuštěná či týraná zvířata. Čtyřnohým kamarádům zajišťují veterinární péči, ubytování a kvalitní stravu. Proto jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

utulek-chrudim.cz

Spolek Tlapro

I mazlíčci mají právo na lepší život, proto se snažíme pomáhat, jak jen to jde. Začátkem listopadu jsme totiž odeslali zásilku krmení a věříme, že ve spolku Tlapro udělá radost nejedné kočce. PROjekt TLApka se v současnosti stará o přibližně 150 opuštěných koček, a tak jsme velice rádi, že můžeme také pomoci.

Toulavé Tlapky, z.s.

V půlce září jsme odeslali další FALCO krmení. Tentokrát organizaci Toulavé Tlapky, z.s., jejíž hlavním posláním je snaha pomoci opuštěným zvířatům znovu do života. Věříme, že naše zásilka potěší a hlavně pomůže nejedné kočce či psovi.

Kočičí oči Kolín

V lednu, roku 2023, rozhodli naši fanoušci na sociálních sítích o tom, jakému útulku, chovné či záchranné stanici máme pomoci. Dali jsme jim tedy možnost, aby nám do komentářů, pod vložený příspěvek, napsali, jaký spolek máme podpořit a my následně jeden vylosovali. Mezi 530 komentáři se objevili také Kočičí oči Kolín, kterým jsme odeslali zásilku v podobě 130 kg zboží.

Záchranná stanice Pasíčka

#FALCOpomáhá není pouze jednorázová záležitost, ba naopak, snažíme se pomáhat pravidelně. Proto jsme o 2 měsíce později začali spolupracovat se záchrannou stanicí Pasíčka. Jejím hlavním posláním je péče o poraněné či oslabené volně žijící živočichy, s cílem následného navrácení zpět do přírody. Pokrývají celé území Pardubického kraje a z části také kraj Vysočina. Většina zde vystavěných voliér je využívána k léčení a rehabilitaci cca 800 ks zvířat ročně. Je nám ctí, že se můžeme podílet na léčbě poraněných živočichů, protože základem dobrého zdraví je kvalitní a pestrá strava.

pasicka.cz

Oslavy 30. výročí FALCA spojené s pomocí těm, kteří to potřebují

Stejně jako při oslavách 25 let naší firmy, jsme ani při oslavách 30. výročí FALCA nezapomněli na pomoc těm, kteří to potřebují. V březnu jubilejního roku jsme uspořádali fotosoutěž, kdy vylosovaný vítěz obdržel pozvánku na galavečer naší firmy, voucher na FALCO výrobky v hodnotě 5 000 Kč a knihu od Kamily Nývltové – „Na plech s Kamilou“. To ovšem nebylo vše. Rozhodli jsme se totiž, že za každou fotku pod příspěvkem pošleme 1 konzervu vybranému útulku. No a jelikož se zapojilo opravdu hodně lidí, mohli jsme odeslat zásilku konzerv, doplněnou o granule a sušený sortiment, pejskům z dočasné péče do Doggolandu.

Sbírka pro záchrannou stanici Pasíčka

Celý květen 2023 probíhá charitativní sbírka pro Záchrannou stanici Pasíčka, a to ve všech našich kamenných FALCO prodejnách. Jak můžou lidé pomoci? Navštívit jednu z našich FALCO prodejen, nakoupit potřebné zboží a část nákupu můžou darovat záchranné stanici. Paní prodavačky budou shromažďovat darované zboží, které začátkem června odešleme do Pasíček, a to společně s naší zásilkou.

Pomoc Moravě při tornádu

Již v roce 2021, kdy zasáhla jih Moravy katastrofa nevídaných rozměrů, jsme společně s Vámi pomohli ZOO v Hodoníne a útulku pro opuštěná zvířata v Břeclavi-Bulhary, kam byli přesunuti psi ze zničeného azylu v Hodoníně. Připravili jsme speciální závoz krmení, které jsme věnovali útulku a zoologické zahradě, k němuž jsme přidali Vámi darované krmivo a zavezli do oblasti zasažené tornádem.

Sbírka pro Psí hospic

I náš projekt #FALCOcestovatel jsme v roce jeho spuštění podpořili charitativní činností. Za každý příspěvek, který naši zákazníci vložili na Instagram s #falcocestovatel od června do prosince jsme věnovali 10 Kč psímu hospicu Dejte nám šanci z.s. A jelikož se naši cestovatelé snažili, podpora pro hospic nebyla malá.

Oslavy „Čtvrtstoletí FALCA“ spojené s dobrou věcí

Na podporu útulků jsme nezapomněli ani při našich oslavách 25 let. V září jubilejního roku jsme uspořádali fotosoutěž „Čtvrtstoletí FALCO“. Za každou fotku, kterou nám zákazníci poslali jsme věnovali 25 Kč útulku Pro nalezené psy z Tábora. Konečnou částku jsme po skončení soutěže ještě zdvojnásobili.

#FALCOCHARITA

Volejte, pište - rádi vám odpovíme

Falco - Jsme tu pro vás

Kontakt

Nevíte si rady?

+420 725 417 210

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: